Posted in: roboty sprzątające

Recenzja Roborock S5 MAX

5/5 - (11 votes)

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego robot czyszczący roborock S5 MAX to doby wybór, jeżeli chodzi o roboty czyszczące? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się stosunkowo duża liczba osób. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż robot czyszczący jest nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale również wydajny. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, dlaczego warto rozważyć zakup robota czyszczącego Roborock S5 MAX.

Prostota w użytkowaniu

Jedną z podstawowych cech Roborock S5 MAX czarny robot jest prostota w użytkowaniu. Dlaczego? Odpowiedzią na to pytanie jest mapowanie pomieszczeń oraz równomierne czyszczenie pomieszczeń. Jeżeli chodzi o mapowanie, to ma ono na celu dokładne określenie powierzchni, jaką robot ma za zadanie wyczyścić. Dokonuje się tego za pomocą czujników laserowych oraz specjalnej aplikacji, do której przesyłane są z laserowych czujników takie informacje jak powierzchnia danego pomieszczenia czy też o przedmiotach znajdujących się na podłodze. Przeprowadzenie mapowania jest konieczne, aby nasz robot mógł prawidłowo działać. Co ciekawe, dzięki zastosowaniu czujników laserowych nas robot jest w stanie ominąć przedmioty znajdujące się na podłodze, a które wcześniej nie były mapowane. Dzięki tym samym czujnikom robot jest w stanie określić, jak ma działać, aby dane pomieszczenie wyczyścić w sposób równomierny. Dzięki zastosowaniu baterii litowo-jonowej o pojemności 5200 mAh czas pracy urządzenia wynosi około 180 minut, w tym w trybie turbo, natomiast ładowanie trwa około dwóch godzin. Z kolei dzięki wbudowanemu modułowi WiFi, w każdym momencie możemy zmienić parametry czyszczenia na najbardziej nam odpowiadające.

Wysoka jakość czyszczenia

Kolejną cechą Roborock S5 MAX jest niewątpliwie wysoka jakość czyszczenia. Zapewnia ją wysoka moc ssania wynosząca 2 kPa oraz opcja mycia, możliwa dzięki zastosowaniu pojemnika na brudną/czystą wodę o pojemności 290 mililitrów. Jeżeli zaś chodzi o pojemnik na różnego rodzaju brudy stałe, to jest on wyposażony w filtr HEPA, dzięki któremu mamy pewność, że żaden pył nie wydostanie się na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu pojemnika nie musimy przejmować się zakupem specjalnych worków- w razie zapełnienia pojemnika, wystarczy, że go wypróżnimy na przykład do śmietnika. Jeżeli chodzi o pojemność pojemnika zbierającego brudy, to wynosi ona 0,46 litra. Równie ważne w czyszczeniu naszych pomieszczeń są także kompaktowe wymiary, a mianowicie 35,3 × 35 x 9,65 centymetrów. Dzięki tym wymiarom robot jest w stanie dotrzeć do najgłębszych zakamarków, a co za tymi idzie utrzymać odpowiedni poziom czystości.

Zużycie energii elektrycznej

W dobie trendów ekologicznych oraz rosnących rachunków równie ważne jest także zużycie prądu. Dzięki zastosowaniu trybu eco, urządzenie jest w stanie wydłużyć swoje działanie, a co za tym idzie, możemy zaoszczędzić prąd potrzebny do jego zasilania. Jeżeli zaś chodzi o moc potrzebną do jego naładowania, to wynosi ona 58 watów, dzięki czemu można Roborock S5 MAX uznać za urządzenie zużywające stosunkowo niewielkie ilości energii, zwłaszcza jeżeli porównamy je do tradycyjnych odkurzaczy, która bardzo często zużywają dużo więcej prądu.

Podsumowanie

Jeżeli szukacie ciekawej alternatywy dla tradycyjnych odkurzaczy, a jednocześnie zależy wam na wysokiej wydajności, to zakup Roborock S5 MAX może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Jest on nie tylko wydajny, ale co równie ważne dzięki zastosowaniu wysokiej jakości podzespołów dostajemy gwarancję tego, że robot posłuży nam przez długie lata.