Ranking giełd Kryptowalut 2023 – Najlepsza giełda Bitcoin

5/5 - (38 votes)

Czym są giełdy kryptowalut?

Zdecentralizowane giełdy kryptowalut działają podobnie do klasycznych giełd, które oferują kontrakty CFD, akcje i fundusze ETF. Z tą różnicą, że na giełdach kryptowalutowych możemy handlować tylko cyfrowymi monetami. Zdecentralizowane giełdy kryptowalut są najpopularniejszymi miejscami, w których przebiegają codzienne wymiany kryptowalutowe. W przeciwieństwie do konwencjonalnych walut cyfrowe aktywa dostępne na giełdzie nie są kontrolowane przez urzędy państwowe. Na tym polega decentralizacja finansów.

Warto przy tym pamiętać, że kryptowaluty służące do wymiany podczas transakcji nie należą bezpośrednio do giełdy. Należą do użytkowników oraz rynku. Giełda kryptowalut jest jedynie miejscem, które umożliwia obrót tego rodzaju aktywami. W tym sensie giełdy działają podobnie do brokerów kryptowalutowych. Z tą różnicą, że nie operatorzy giełdy nie są posiadaczami większości kryptowalut, którymi obracają. Są jedynie pośrednikami pomagającymi w transakcjach. Pomagają sprzedawcom i kupcom znaleźć siebie nawzajem, za co pobierają prowizje.

TOP 2 – najlepsze giełdy kryptowalut

Jak działa giełda kryptowalut? Kwestie techniczne i bezpieczeństwo

Każdy ranking giełd kryptowalut wyraźnie pokazuje nam, że wszystkie popularne platformy wymiany kryptowalut działają na podobnych zasadach. Łączą sprzedających z kupującymi, aby zapewnić stały przepływ kryptowalut. Kiedy użytkownik wybierze zlecenie rynkowe kupna lub sprzedaży, upoważnia wówczas giełdę do handlu jego kapitałem. Inwestor wybiera, po jakiej cenie pragnie sprzedać lub kupić kryptowaluty. Aby rozpocząć handel na giełdzie, użytkownik musi przejść przez szereg procesów weryfikacyjnych.

W tym celu operator giełdowy poprosi go o zweryfikowanie swojej tożsamości, miejsca zamieszkania, a w niektórych przypadkach nawet zarobków. Kiedy przejrzymy ranking giełd kryptowalut, zauważymy, że każda najlepsza giełda kryptowalut jest zobowiązana do przeprowadzenia weryfikacji KYC oraz AML. Zabezpieczenia te pozwalają państwom zapobiegać procederom związanym z praniem pieniędzy. Uwierzytelnianie tożsamości pomaga również w zabezpieczeniu środków klienta. Ponieważ w przypadku utraty pieniędzy, operator giełdy będzie wiedział komu dokładnie zwrócić należność.

Po zweryfikowaniu tożsamości, każda osoba powyżej 18 roku życia może rozpocząć handel. Różne giełdy kryptowalut oferują odmienne rodzaje deponowania i wypłacania funduszy. Zazwyczaj operujemy za pośrednictwem dolarów lub euro. Istnieją jednak polskie giełdy krypto, które pozwalają wpłacać pieniądze na rachunek giełdowy za pośrednictwem naszej rodzimej waluty. W większości przypadków ranking giełd kryptowalut 2022 nie poleci nam jednak żadnej polskiej giełdy. Ponieważ największe giełdy kryptowalut zazwyczaj znajdują się poza granicami Europy.

Giełdy kryptowalut – czym i jak można na nich handlować?

Przejrzyj ranking giełd kryptowalut 2022 i zdecyduj, z którym operatorem zaczniesz handlować. Kiedy podejmiesz decyzję dotyczącą tego, jaka giełda kryptowalut spełnia twoje wymagania, zweryfikuj się i zasil swoje konto. W tym celu możesz podłączyć konto bankowe z giełdowym, aby deponować pieniądze za pośrednictwem karty Visa lub Mastercard. Większość operatorów, w tym również polskie giełdy krypto, umożliwiają zasilać rachunek giełdowy przelewem bankowym lub kartą. Jest to tania, prosta i szybka metoda.

Następnym krokiem jest wybór kryptowaluty, w którą chcesz zainwestować. Największe giełdy kryptowalut oferują nawet tysiące altcoinów, w które możesz zainwestować. Mimo wszystko większość inwestorów wybiera dwa największe projekty w świecie kryptowalut, czyli bitcoin i ethereum. Chociaż małe projekty kryptowalutowe o niewielkiej kapitalizacji charakteryzują się wysokim ryzykiem inwestycyjnym, niektórzy inwestorzy pokładają w nich część swoich oszczędności, ponieważ kuszą ich szansą dużego zarobku. Małe projekty są szansą na zarobek dla traderów, którzy tolerują wysokie ryzyko.

Jeżeli jesteś jednak doświadczonym inwestorem, który zjadł zęby na rynku akcji, prawdopodobnie masz swoją własną strategię inwestycyjną. Sprawdzi się ona podczas handlu kryptowalutami, ponieważ rynek ten jest w wielu aspektach podobny do inwestycji w akcje popularnych firm.

Jakie są największe giełdy kryptowalut i dlaczego warto z nich korzystać?

Korzystanie z największych giełd kryptowalut oferuje szereg korzyści. Przede wszystkim mamy więcej pewności co do tego, że nasze środki pozostają bezpieczne. Rynkowe hegemony rywalizują między sobą w wąskim gronie na oczach całego świata. Dlatego najlepsza giełda kryptowalut musi dbać o swoją nieskazitelną opinię, aby nie stracić prestiżu, a wraz z nim klientów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę giełdy kryptowalutranking powinniśmy zacząć od rynkowego giganta, którym jest Coinbase.

Pomimo tego, że przemysł kryptowalutowy zawsze był wypełniony setkami defraudacji i podejrzanymi ofertami, operator giełdy Coinbase pozostał wiarygodnym dostawcą usług przez te wszystkie lata. Właściciele Coinbase oferują ubezpieczenie portfeli swoich inwestorów. Konta są zabezpieczone przed włamanie i kradzieżą danych. Z kolei środki są przechowywane za pośrednictwem Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC). Chociaż konta powiernicze Coinbase są niezwykle wygodne i proste w obsłudze, należy pamiętać, że właścicielem kluczy prywatnych jest operator, a nie użytkownik.

Dodatkowym atutem tej giełdy kryptowalut jest wersja Coinbase Pro dla doświadczonych traderów. Wersja Pro dostarcza inwestorowi więcej przydatnych narzędzi, takich jak wykresy i wskaźniki kryptowalutowe.

Bez pewnej giełdy kryptowalut ranking byłby niepełny. Jest nią oczywiście Binance. Firma powstała w 2017 roku i szybko zdobyła ogromne zaufanie klientów z całego świata. Celem Binance było dostarczenie klientom jak największej ilości altcoinów w jednym miejscu. Udało im się dopiąć swego, ponieważ na ich liście znajdziemy najwięcej projektów kryptowalutowych. Jeżeli nie wiesz jaka giełda kryptowalut sprzyja różnorodnym zakup, postaw na Binance.

Pomimo tego, że Binance powstał zaledwie 5 lat temu, giełda zdominowała światowy rynek. Miejsce jest odpowiednie dla inwestorów, którzy chcą spróbować swojego szczęścia podczas handlu mniej znanymi altcoinami. Dodatkowym atutem operatora są korzystne opłaty transakcyjne.

Najlepsza giełda kryptowalut – jak ją znaleźć?

Znalezienie najlepszej giełdy kryptowalutowej jest zależne od subiektywnych czynników. Chociaż wszystkie giełdy służą do zakupu lub sprzedaży aktywów, różnic między operatorami jest wiele. Kiedy przejrzymy ranking giełd krypto, musimy samodzielnie zdecydować, któremu dostawcy zaufamy i jakie atuty najbardziej nas interesują. Jednych interesuje giełda kryptowalut bez weryfikacji, ponieważ preferują anonimowość, inni pragną wspierać rodzime produkty. Istnieje taka możliwość dzięki Bitclude. Jest to pierwsza polska giełda krypto, która uzyskała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie usługi.

Chociaż Bitclude to bardzo dobra polska giełda krypto, ma kilka braków. Klienci skarżą się na przykład na brak możliwości depozytu za pośrednictwem płatności BLIK. W ubiegłym roku inwestorzy mogli w ten sposób zasilić swoje konto giełdowe. Z niewyjaśnionych przyczyn płatności BLIK zniknęły. Kolejnym brakiem jest aplikacja mobilna. Wiele osób uważa, że apka giełdy kryptowalutowej jest absolutną podstawą. Niestety w Bitclude nie znajdziemy takiego udogodnienia.

Jak wybrać bezpieczną giełdę kryptowalut?

Włamanie się do blockchainu konkretnej kryptowaluty jest niezwykle trudne. W przypadku dużych projektów niemożliwe. Ponieważ wymaga to przejęcia większości komputerów, które obsługują łańcuchy bloków. W związku z tym hakerzy nie obierają za cel ataku kryptowalut. Łatwiej jest im włamać się na giełdę kryptowalutową. Z tego powodu niezwykle istotne jest, aby inwestować tylko na giełdach o wysokim standardzie bezpieczeństwa. Najlepsze giełdy kryptowalutowe nie tylko dbają o swoje zabezpieczenia, ale także informują użytkowników o tym, w jaki sposób mogą dbać o własne bezpieczeństwo.

Kiedy poznamy ranking giełd krypto, szybko zauważymy, że w spisach najczęściej pojawia się operator Coinbase. Wszystko ze względu na to, że od lat zwracają ogromną uwagę na bezpieczeństwo ich środków. Trzymają pieniądze swoich klientów na bezpiecznych rachunkach bankowych i mają oryginalną sekcję przeznaczoną do edukowania użytkowników ich platformy. Za poprawne rozwiązywanie quizów klienci Coinbase otrzymują drobne nagrody w postaci tokenów kryptowalutowych.

Jak zacząć inwestować na giełdzie kryptowalut?

Aby rozpocząć inwestowanie za pośrednictwem giełdy, wystarczy, że zweryfikujemy swoje konto. W tym celu musimy potwierdzić prawdziwość danych, które podaliśmy podczas rejestracji. Wystarczy przygotować dokument tożsamości taki jak na przykład dowód osobisty lub prawo jazdy oraz dokument potwierdzający nasze miejsce zamieszkania. Może to być przykładowo rachunek za prąd lub internet z ostatnich trzech miesięcy. Jeżeli jednak chcemy zachować anonimowość, pozostaje nam giełda kryptowalut bez weryfikacji. Musimy jednak liczyć się z tym, że giełdy te nie oferują poziomu bezpieczeństwa podobnego do najpopularniejszych firm. Istnieją również limity transakcyjne nałożone na giełdy kryptowalutowe, które nie prowadzą weryfikacji swoich klientów.

Czy konto na giełdzie kryptowalut jest bezpłatne?

Założenie konta na giełdzie kryptowalutowej nic nie kosztuje. Operatorzy zarabiają na spreadzie (czyli różnicy cenowej między kryptowalutami) oraz opłatach transakcyjnych, które pobierają za nasze wpłaty lub wypłaty.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluta jest wirtualnym pieniądzem. Została zabezpieczona za pośrednictwem kryptografii, co sprawia, że jest niemożliwa do podrobienia lub podwójnego wydawania jednej monety (tak zwany double spend). Wiele kryptowalut opiera się na zdecentralizowanym systemie płatniczym. Cały zamysł miał za zadanie wyeliminować pośredników w postaci banków, rządów lub innych firm kontrolujących płatności. Charakterystyczną cechą kryptowalut jest to, że nie są bezpośrednio emitowane przez żaden z rządów na świecie.

Czyni je to odpornymi na zewnętrzną ingerencję aparatu państwowego lub dużych firm. Ta zdecentralizowana struktura pozwala im istnieć poza kontrolą rządów i władz centralnych. Innymi słowy, kryptowaluta jest pieniądzem cyfrowym, który opiera się na zdecentralizowanej sieci wielu niezależnych komputerów podtrzymujących jej działanie. Mimo wszystko zalety kryptowalut nie zamykają się na decentralizacji. Oferują wygodne i tanie transgraniczne przelewy. Na przykład dzięki bitcoinowi możemy tanio przenosić ogromne majątki bez względu na granice państwowe lub kontynentalne.

Przelanie 100 milionów dolarów w bitcoinie kosztuje tyle samo, co przelanie 100 dolarów za pośrednictwem tej waluty.

Jak założyć konto na giełdzie kryptowalut online?

Niezależnie od tego, którą giełdę kryptowalutową wybierzemy, założenie konta zawsze będzie podobny procesem. Wystarczy, że wejdziemy na stronę główną operatora i wybierzemy przycisk zarejestruj się, który znajduje się zawsze obok przycisku z napisem zaloguj się.

Jakie są najpopularniejsze kryptowaluty?

Od momentu powstania pierwszych kryptowalut na czele łańcucha pokarmowego nadal stoją dwa te same projekty. Bitcoin i ethereum. W ciągu ostatnich kilku lat całkiem dobrą pozycję na rynku ugruntowały sobie również projekty, takie jak ripple (XRP) i solana (SOL). Chociaż poza bitcoinem i ethereum oficjalnie istnieje ponad kilkanaście tysięcy altcoinów, tylko nieliczne z nich miały okazję zdobyć popularność. Większość projektów powstaje i upada po niespełna kilku latach na rynku. Jakie projekty kryptowalutowe są jednak najpopularniejsze wśród traderów? Popularność poszczególnych monet cyfrowych i obrót giełdowy wskazuje na to, że do najpopularniejszych projektów należą:

  • Bitcoin;
  • Ethereum;
  • Ripple;
  • Litecoin;
  • Tether;
  • NEO;
  • Solana
  • Iota.


Jaka giełda kryptowalut będzie dla Ciebie najlepsza?

Takie pytanie powinien zadać sobie każdy początkujący inwestor, który interesuje się kryptoaktywami. Mimo wszystko odpowiedzi na nie musimy udzielić sobie sami. Za pośrednictwem powyższych rekomendacji i rankingów kryptowalut, które znajdziecie w internecie, możecie dokonać decyzji dotyczącej tego, jakiej giełdzie zaufacie.