Odkurzacz Pionowy Ranking 2023 | Opinie, Testy

5/5 - (7 votes)

Ranking odkurzaczy pionowych – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Odkurzacz należy z całą pewnością do najważniejszych sprzętów AGD w budynku mieszkalnym. Jako stosunkowo niewielkie akcesorium odpowiada za należyty poziom czystości oraz związane z tym komfortowe funkcjonowanie domowników. Poznaj ranking odkurzaczy pionowych oraz parametry, którymi warto się kierować przy zakupie urządzenia!

Odkurzacze pionowe – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli chodzi o test odkurzaczy pionowych, parametrem o największym znaczeniu jest bez wątpienia moc urządzenia. Większa wartość będzie równoznaczna ze zwielokrotnioną skutecznością czyszczenia. W przypadku sprzątania powierzchni szczególnie zabrudzonych warto postawić na model o zwiększonej mocy, nawet kosztem wyższej ceny.

Ranking odkurzaczy pionowych bierze pod uwagę również czas działania urządzenia z wbudowanym akumulatorem. Wspomniana wartość oscyluje od kilkunastu minut do godziny. Z tego względu przed podjęciem decyzji zalecane jest sprawdzenie dokładnego czasu pracy, a także długość pełnego naładowania akumulatora,

Jeżeli chodzi o odkurzacz pionowy ranking obejmuje zarówno modele zasilane elektrycznie, jak również egzemplarze bezprzewodowe. W przypadku urządzeń na prąd, istotnym parametrem jest długość kabla, która w skrajnych przypadkach może uniemożliwić skuteczne sprzątanie. Ranking odkurzaczy pionowych uwzględnia egzemplarze o około 6-7 metrowym przewodzie.

Ranking odkurzaczy pionowych wyszczególnia modele spełniające najwyższe standardy na rynku sprzętu AGD. W porównaniu z klasycznymi odpowiednikami, omawiane modele cechują się możliwością dotarcia do miejsc trudno dostępnych. Dobrane urządzenie powinno posiadać w zestawie zwiększoną ilość końcówek, skracających ogólny czas sprzątania. Jeżeli chodzi o wyszczególnione poniżej odkurzacze pionowe ranking obejmuje modele wyposażone w m.in. akcesoria do dywanów, wykładzin oraz parkietów.

Dobierając odkurzacz pionowy ranking 2022 powinien stanowić drogowskaz wspierający w podjęciu najlepszej decyzji. Jedna z fundamentalnych kwestii związana jest z rodzajem zasilania urządzenia. Modele na prąd uzależnione są od długości kabla, jednak z powodzeniem sprawdzą się w domowym zaciszu. W przypadku zakupu urządzenia z myślą o wykorzystaniu go poza mieszkaniem – warto postawić na egzemplarz bezprzewodowy. Ranking odkurzaczy pionowych wspomina również o dodatkowych funkcjach sprzętu, takich jak mopowanie bądź mycie podłogi.

Odkurzacz pionowy – Ceny – Ile wydać?

Dobierając optymalny odkurzacz pionowy ranking uwzględnił modele rozpoczynające się od 999 zł do nawet 3399 zł. Podejmując decyzję warto mieć na względzie opisane wyżej parametry, decydujące o jakości otrzymanego produktu.

Jakiej firmy odkurzacz pionowy?

Jeżeli chodzi o odkurzacze pionowe ranking brał pod uwagę modele firm, takich jak Electrolux, Samsung, Dyson oraz SHARK. Uwzględniony został również model chińskiego przedsiębiorstwa Xiaomi, jako egzemplarz o doskonałym stosunku ceny do jakości.

Jaki odkurzacz pionowy?

Ranking odkurzaczy pionowych 2022 rozpoczyna się modelem Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10, dostępnym w cenie 999 złotych. Bezprzewodowy sprzęt cieszy się szczególną popularnością na polskim rynku, ze względu na atrakcyjny stosunek cena-jakość. Na wyróżnienie zasługuje moc silnika sięgająca 450 W oraz ponad 60-minutowy czas pracy.

Jeżeli chodzi o odkurzacz pionowy ranking 2022 zawiera również model Samsung Jet 90 Complete Extra, oferowany za 3399 złotych. Wspomniany model sprawdzi się szczególnie w przypadku wielkopowierzchniowego mieszkania, wypełnionego różnego rodzaju powierzchniami. Do największych zalet sprzętu zaliczana jest moc silnika o wartości 550 W, a także moc ssania 200 W.

Dobierając optymalny odkurzacz pionowy ranking uwzględnił model Electrolux Pure Q9 PQ92-Allergy UV. Wspomniane urządzenie wyróżnia się przede wszystkim silnikiem zamontowanym w dolnej części, przy szczotce. Zastosowana konstrukcja przekłada się na zwiększony komfort pracy. Electrolux Pure Q9 to również pięciostopniowa filtracja oraz głośność nieprzekraczająca 75 dB.

Jeżeli chodzi o odkurzacz pionowy z kablem ranking wyszczególnił model SHARK HZ500EU, dostępny w cenie 999 złotych. Największymi zaletami urządzenia jest z pewnością filtr HEPA, 8-metrowa długość przewodu, a także elektroszczotka dołączona do zestawu.

Porównanie odkurzaczy pionowych jest kwestią szczególnie trudną, ze względu na mnogość modeli oraz funkcji oferowanych przez poszczególne egzemplarze. W rankingu warto jednak wyróżnić urządzenie Dyson V11 Total Clean, odznaczające się prędkością wciąganego powietrza sięgającą niemal 200 km/h! Dodatkową zaletą modelu jest moc wyjściowa sięgająca aż 610 W.

Podsumowanie

Dobór odpowiedniego sprzętu AGD jest kwestią zależną od wielu czynników, takich jak posiadana nawierzchnia, budżet oraz indywidualne preferencje. Jeżeli chodzi o odkurzacz pionowy ranking 2022 uwzględnił modele najlepsze w danej półce cenowej, dobierając egzemplarze spełniające najwyższe standardy na rynku. Dokonując zakupu urządzenia warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

  • moc
  • czas pracy
  • sposób zasilania
  • długość kabla
  • końcówki w zestawie

Zachęcamy do skorzystania z oferty odkurzaczy, a także innego sprzętu RTV i AGD dostępnego na naszej stronie internetowej!