Ranking robotów sprzątających 2023 – Jaki kupić?

5/5 - (7 votes)

Nie da się ukryć, że odkurzanie z pewnością nie należy do naszych największych rozrywek. Jednocześnie wraz z pojawieniem się robotów sprzątających, można powiedzieć, że sprzątanie domu stało się prawdziwą przyjemnością. Te niewielkie urządzenia, w sposób całkowicie automatyczny potrafią wykonać za nas najmniej lubianą część pracy. Warto jednak zauważyć, że na rynku pojawiło się wiele modeli tego typu urządzeń. Różnią się one ceną, a także funkcjonalnością.

Wobec tego, który robot sprzątający warto wybrać w 2022 roku? Ranking powinien pomóc podjąć odpowiednią decyzję!

Ranking robotów sprzątających 2022 – Jaki kupić?

Ranking robotów sprzątających został stworzony w oparciu przede wszystkim o ich funkcjonalność. Niemniej jednak pod uwagę wzięta została również cena urządzeń oraz sposób, w jaki zaprezentowały się one w testach. Ranking robotów sprzątających uwzględnił również opinie i doświadczenia użytkowników, którzy już z niego skorzystali. Warto jednak pamiętać, że ranking robotów sprzątających jest jedynie wskazówką, gdyż finalna decyzja zakupowa powinna być podjęta przez kupującego. Poznajmy więc 10 najlepszych robotów sprzątających w 2022 roku.

ProducentFunkcjonalnośćCena
Xiaomi Roidmi Eve Plus Zastosowany został w nim filtr HEPA by jeszcze skuteczniej filtrować zanieczyszczenia. Dodatkowo robot ten posiada detektor schodów i przeszkód wiec nie trzeba go pilnować.1637 złotych
iRobot Roomba I7 I715040To robot z filtrem AeroForce, a także w funkcją automatycznego powrotu do bazy. Może on pracować bez przerwy przez 75 minut.1749 złotych
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop ProPonownie jest to robot sprzątający z filtrem HEPA. Czas ładowania to 180 minut, z kolei czas pracy to 60 minut.1056 złotych
iRobot Roomba e6 E619840Zastosowany w nim został filtr AeroForce. Na jednym ładowaniu może on pracować 75 minut. Wyróżnia się on krótkim czasem ładowania- 90 minut.1103 złotych
iRobot Roomba i3+ i355640 To robot wyposażony w funkcje automatycznego opróżniania pojemnika, a także automatycznego ładowania. Czas pracy to również 75 minut. Dodatkowo funkcja mopowania.1799 złotych
Xiaomi Dreame D9 To robot czyszczący nowej generacji. Wyróżnia się niezwykle długim czasem pracy- 150 minut i niską hałaśliwością.1137 złotych
RoboRock S7Wyposażony on został w dokładny system nawigacyjny LiDAR. Czas pracy to nawet 180 minut bez przerwy.1349 złotych
Samsung Jet Bot VR30T80313WTo robot sprzątający z funkcją automatycznego powrotu do bazy. Zapewnia on nieprzerwaną pracę przez 90 minut. Dodatkowo wbudowana jest funkcja mopowania.1799 złotych
Hobot H368Wyposażony jest w dodatkowy czujnik krawędzi oraz sterowanie przy pomocy pilota. Czas pracy to 90 minut.1339 złotych
iRobot Roomba 616Jest to kolejny robot z filtrem HEPA. Oferuje on automatyczny powrót do bazy, a także automatyczne opróżnianie pojemnika. Czas pracy to 60 minut.1099 złotych

Powyższy ranking robotów sprzątających 2022 przedstawia najlepsze modele, z najwyższymi ocenami od użytkowników. Ranking robotów sprzątających 2022 ma charakter informacyjny. Warto wybrać takie urządzenie, które jak najlepiej spełni nasze potrzeby.

Czym różni się drogi robot sprzątający od taniego?

Ranking odkurzaczy automatycznych zaprezentował różnorodne modele. Wyraźnie widać w nim rozbieżności cenowe. Ranking robotów sprzątających ukazuje również różnicę, pomiędzy “drogim”, a “tanim” urządzeniem. Zwykle modele z wyższej półki cenowej oferują znacznie większy zakres funkcjonalności jak np. automatyczny powrót do bazy, czy wbudowany detektor przeszkód i krawędzi. Droższe roboty sprzątające wyróżniają się również znacznie dłuższym czasem pracy.

Czy odkurzacz automatyczny z mopem ma sens?

Ranking odkurzaczy automatycznych uwzględnił dwa modele, które dodatkowo posiadają funkcje mopowania. Z pewnością jest to niezwykłe udogodnienie, gdyż można wykonać dwie czynności na raz. Takie odkurzacze automatyczne z pewnością są nieco droższe, jednocześnie gwarantują znacznie większą funkcjonalność i wygodę.

W czym robot sprzątający jest lepszy od odkurzacza tradycyjnego?

Odkurzacze automatyczne i ich ranking wyraźnie pokazuje, dlaczego warto postawić właśnie na roboty sprzątające, a nie tradycyjny odkurzacz. Sprzęty te nie wymagają obsługi, a jednocześnie wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Dzięki temu odkurzanie staje się prawdziwą przyjemnością, a dodatkowo nie wymaga ingerencji z naszej strony. Odkurzacz tradycyjny wymaga nie tylko siły, ale także odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie. 

Który robot sprzątający wybrać?

Ranking robotów sprzątających 2022 przedstawił najpopularniejsze modele. Można oczywiście w sieci znaleźć również ranking robotów sprzątających do 1000 złotych lub do wyższej ceny. Najważniejsze jest jednak to, by dopasować funkcjonalność robota sprzątającego do swoich potrzeb, a także możliwości finansowych. To my będziemy z niego korzystać, wiec urządzenie ma spełniać nasze potrzeby i wymagania.

Czy odkurzacze automatyczne są ciche?

Poszczególne modele odkurzaczy automatycznych wyróżniają się inną emisją hałasu podczas pracy. Niektóre z nich pracują w niezwykle cichy i praktycznie niezauważalny sposób, zaś inne pracują nieco głośniej. Warto więc zwrócić na to uwagę przy wyborze, gdyż będzie to wyznacznikiem naszego komfortu.

Przegląd robotów sprzątających 2022

1. Roborock S7 MaxV

Robot S7 MaxV jest modelem bardzo dobrze wyposażonym, a jego użytkowanie robi wrażenie nawet na najbardziej wymagających użytkownikach. Doskonała specyfikacja techniczna, nienaganny, innowacyjny design oraz co najważniejsze- perfekcyjne wykonanie swojej pracy sprawia, że Roborock S7 MaxV to urządzenie godne polecenia, które przyniesie nam nieocenioną pomoc w utrzymaniu perfekcyjnego porządku naszych mieszkań, domów czy przestrzeni biurowych w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej. 

Co potrafi Roborock S7 MaxV?

Prezentowany model odkurza oraz mopuje. To sprawia, że robot jest w stanie uporać się z wieloma, najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Co więcej, dzięki stacji dokującej robot automatycznie czyści pojemnik na kurz oraz myje mopa. To sprawia, że urządzanie posprząta zadaną mu przestrzeń,a następnie sam przygotuje się do kolejnej pracy. Moc ssania 5100 Pa sprawia, że robot z łatwością pochłania kurz, paprochy i inne zanieczyszczenia. Pojemnik na wodę o pojemności 200 ml oraz na kurz o wielkości 400 ml, pozwalają na umycie oraz odkurzenie także sporej wielkości powierzchni. Co więcej, kamera RGB z diodą doświetlającą, system laserowego mapowania pomieszczeń, czy omijanie przeszkód o szerokości od 5 cm i wysokości od 3 cm, to tylko przykłady funkcji, które posiada Roborock S7 MaxV. Robot posiada także wbudowany mikrofon, dzięki czemu może rozmawiać ze swoimi domownikami. Akumulator 5200 mAh zapewnia doskonałą żywotność urządzenia.

Poznaj pełną opinie o produkcie >>

2. Robot sprzątający ECOVACS DEEBOT T9+

DEEBOT T9+ to najnowsza propozycja od Ecovacs – firmy, która zajmuje się produkcją wysoce zaawansowanych sprzętów sprzątających do domu. Nie inaczej jest w przypadku recenzowanego robota. T9+ do bycia rewolucją w serii nieco brakuje, ale stanowi on za to niezwykle udaną ewolucję sprawdzonego pomysłu. Funkcje min. odkurzania i przecierania, najnowsze technologie na pokładzie, wbudowany odświeżacz lub stacja automatycznego opróżniania, to kilka wyróżników nowego produktu od Ecovacs. Jak to w praktyce działa? Dziś spróbujemy się temu przyjrzeć, recenzując Ecovacs DEEBOT T9+.

Całość testu przeprowadzimy w kilku punktach, w których po krótce opiszemy dane właściwości i funkcje oraz opiszemy to, co najważniejsze, czyli ich działanie w praktyce.

Poznaj pełną opinie o produkcie >>

3. Roborock S5 MAX

Jedną z podstawowych cech Roborock S5 MAX czarny robot jest prostota w użytkowaniu. Dlaczego? Odpowiedzią na to pytanie jest mapowanie pomieszczeń oraz równomierne czyszczenie pomieszczeń. Jeżeli chodzi o mapowanie, to ma ono na celu dokładne określenie powierzchni, jaką robot ma za zadanie wyczyścić. Dokonuje się tego za pomocą czujników laserowych oraz specjalnej aplikacji, do której przesyłane są z laserowych czujników takie informacje jak powierzchnia danego pomieszczenia czy też o przedmiotach znajdujących się na podłodze. Przeprowadzenie mapowania jest konieczne, aby nasz robot mógł prawidłowo działać. Co ciekawe, dzięki zastosowaniu czujników laserowych nas robot jest w stanie ominąć przedmioty znajdujące się na podłodze, a które wcześniej nie były mapowane. Dzięki tym samym czujnikom robot jest w stanie określić, jak ma działać, aby dane pomieszczenie wyczyścić w sposób równomierny. Dzięki zastosowaniu baterii litowo-jonowej o pojemności 5200 mAh czas pracy urządzenia wynosi około 180 minut, w tym w trybie turbo, natomiast ładowanie trwa około dwóch godzin. Z kolei dzięki wbudowanemu modułowi WiFi, w każdym momencie możemy zmienić parametry czyszczenia na najbardziej nam odpowiadające.

Poznaj pełną opinie o produkcie >>

 4. Robot ECOVACS DEEBOT T9

Śmiało można powiedzieć, że robot ECOVACS DEEBOT T9 to rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających osób. Dzisiaj, gdy tempo życia jest intensywne a obowiązki wymagające, warto skorzystać z rozwiązań ułatwiających zadbanie o czystość w domu. Robot jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji, dzięki którym zadbanie o czystość i stan podłóg to nic trudnego. Najważniejsza zaleta tego sprzętu to możliwość czyszczenia zarówno na sucho, jak i na mokro. Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie jeszcze przydatne funkcje oferuje ten sprzęt.

Robot ECOVACS DEEBOT T9 spełni nawet największe wymagania. Jest bardzo wygodny w obsłudze, aplikacja służąca do sterowania jest intuicyjna, a urządzenie posiada wiele przydatnych funkcji. Ważne zalety tego robota to także wysoka moc ssąca, wydajność, długość pracy, solidne wykonanie, a także wysoka jakość sprzątania. Jeśli potrzebujesz skutecznej pomocy w zamiataniu, odkurzaniu oraz mopowaniu, to urządzenie spełni Twoje oczekiwania.

Poznaj pełną opinie o produkcie >>

5. Robot XIAOMI Viomi S9

Na pierwszy rzut oka, najważniejszym atutem Viomi S9 jest stacja dokująca z pojemnikiem na odpady, dzięki której użytkownik na długo – bo aż na około miesiąc – zapomina o konieczności regularnego opróżniania pojemnika na kurz wewnątrz robota. Nie jest to jednak jedyny atut tego modelu. Na uwagę zasługuje także wysoka moc ssąca silnika bezszczotkowego – aż 2700 Pa. Oczywiście, sprzęt korzysta z nowoczesnej nawigacji laserowej, dzięki czemu zamiast pracować chaotycznie, w zaplanowany sposób sprząta każdy kawałek podłogi. Na koniec może jeszcze odświeżyć parkiety, ponieważ jego drugi tryb pracy to mopowanie. A czas pracy? Na jednym ładowaniu to aż 220 minut, dlatego model dobrze sprawdzi się również w dużym mieszkaniu.

Poznaj pełną opinie o produkcie >>