Kanga Exchange Opinie – podstawowe informacje

4.9/5 - (44 votes)

Kryptowaluty (waluty wirtualne) stały się w ostatnich latach niezwykle popularną formą inwestowania posiadanego kapitału. Choć obarczone dużym ryzykiem, dają one jednak dużą szansę na wyższą stopę zwrotu niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych form inwestowania. Handel walutą wirtualną odbywa się za pośrednictwem tzw. giełd kryptowalut, do których należy między innymi Kanga ExchangeW jaki sposób działa Kanga Exchange i jak można założyć konto na tej platformie?

Krótka historia Kanga Exchange

Kanga Exchange to stworzony przez specjalistów z branży FinTech działający w obszarze kryptowalut. Efektem działalności organizacji jest nowoczesna platforma internetowa umożliwiająca dokonywanie transakcji kupna oraz sprzedaży najpopularniejszych walut wirtualnych. Kanga Exchange to podmiot stosunkowo młody – powstał on dopiero w drugiej połowie 2018 roku – ale zdołał się prężnie rozwinąć w ciągu kilku lat. Obecnie jest jednym z liderów na rynku krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

TOP 1 – najlepsza giełda kryptowalut

Czy Kanga Exchange jest bezpieczna?

W sieci można spotkać wątpliwości dotyczące tego, czy Kanga Exchange to rozwiązanie bezpieczne, jeśli chodzi o zdeponowany kapitał. Nie ma w tym fakcie nic zaskakującego, ponieważ rynek waluty wirtualnej to branża stosunkowo młoda. Platformy kryptowalutowe działają przede wszystkim w sieci, co w porównaniu z tradycyjnym sektorem bankowym może budzić pewne obawy.

W takiej sytuacji z pewnością wszystkich zainteresowanych tą kwestią zadowoli informacja, że chociaż Kanga Exchange nie jest oficjalnie zarejestrowana w Polsce, to podmiot odpowiedzialny za działanie platformy uzyskał między innymi licencję wydawaną przez KNF – Komisję Nadzoru Finansowego.

Zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa dla środków inwestowanych przez użytkowników giełdy jest konieczne w celu zapewnieniu dobrej reputacji firmy. To właśnie dlatego Kanga Exchange podejmuje działania, które mają zapobiegać atakom hakerskim oraz wyłudzeniu danych przez nieuczciwych użytkowników.

Kanga Exchange – Opinie użytkowników

Zasadniczo, oceny użytkowników dotyczące funkcjonowania Kanga Exchange są pozytywne. Zwracają oni uwagę na szeroki zakres dostępnych instrumentów finansowych oraz przystępny interfejs. Dowodzi tego m.in. ocena 4.4/5 na portalu Giełdy Kryptowalut.

Dostępna oferta w Kanga Exchange

W ramach Kanga Exchange możliwe jest dokonanie m.in. transakcji zakupu sprzedaży lub swapu takich najpopularniejszych walut wirtualnych jak między innymi Bitcoin, Ethereum Tther USD, Matic, Chainlnk czy Aave. Można to zrobić online lub przy pomocy kantora stacjonarnego.

Należy przy tym pamiętać, że Kanga to nie tylko system do obrotu kryptowalutami, ale także takie narzędzia jak na przykład Kanga Wallet (mobilna aplikacja do przechowywania waluty wirtualnej) czy bramki płatności.

Giełda kryptowalut Kanga Exchange – jak założyć konto?

Aby utworzyć konto na internetowej giełdzie kryptowalut Kanga Exchange, należy skierować się na stronę platformy (adres witryny znajduje się tutaj), a następnie wybrać przycisk „Rejestracja” umieszczony w prawym, górnym rogu. Pojawi się wówczas okno, w którym należy zapoznać się z regulaminem i polityką prywatności oraz podać adres e-mail.

Weryfikacja konta na Kanga Exchange

Weryfikacja konta jest stosunkowo prosta oraz intuicyjna. W tym celu należy wybrać zakładkę „Weryfikacja” na profilu użytkownika Kanga Exchange. Następnie, należy stosować się do porad zamieszczonych na platformie.

Zaawansowany proces rejestracji jest konieczny – w przeciwnym należy poważnie liczyć się z ryzykiem aktywności prowadzonej przez nieuczciwych użytkowników. Rozwiązaniem tego problemu jest proces weryfikacyjny typu KYC (ang. Know Your Customer). Rozwiązanie to jest stosowane również w przypadku wielu innych internetowych giełd kryptowalut.

Na chwilę obecną weryfikacja KYC jest niezbędna w przypadku chęci dokonywania takich operacji finansowych jak między innymi:

 • wypłata środków o wartości przekraczającej 30 ETH/ 2 BTC (dziennie),
 • wpłata/wypłata środków pieniężnych za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego (w tym przypadku nie obowiązuje minimalny limit wpłat/wypłat),
 • zakup stablecoinów (USD, EUR, PLN) z wykorzystaniem usługi bramka Kanga Cash,
 • handel tokenami (w niektórych przypadkach).

Co obejmuje weryfikacja KYC konta użytkownika? W ramach procesu autoryzacji przez nowych użytkowników konieczne jest dokonanie następujących operacji:

 • przedstawienie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Rozumie się przez to kopię prawa jazdy, paszportu lub dowodu osobistego. Oczywiście, przedstawiany do weryfikacji dokument musi być aktualny. Trzeba przedstawić go w kolorze oraz w taki sposób, by wszystkie zamieszczone na nim informacje były czytelne, a krawędzie dokumentu – czytelne. Obraz dokumentu nie może być w żaden sposób zmodyfikowany;
 • przedstawienie dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. W tym celu nie trzeba koniecznie przedstawiać dokumentu wystawionego przez urząd miasta; może być to na przykład rachunek za usługi ubezpieczeniowe, media, gaz lub energię. Ważne jest przy tym, by dokument został wystawiony w ciągu ostatniego półrocza. Co ważne, dokument ten jest niezbędny, nawet jeśli informacja na temat miejsca zamieszkania znajduje się na dokumencie potwierdzającym tożsamość.

Weryfikacja na Kanga Exchange a przeciwdziałanie praniu pieniędzy

Ponadto, w przypadku zamiaru wpłaty środków pieniężnych o wartości przekraczającej w przybliżeniu równowartość piętnastu tysięcy euro (sześćdziesiąt tysięcy złotych) konieczne jest złożenie dokumentu potwierdzającego legalność pochodzenia środków. Takie działanie ma na celu walkę ze zjawiskiem prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu z użyciem środków pochodzących z nielegalnych źródeł.

Jak wpłacić/wypłacić środki w Kanga Exchange?

Wpłata środków odbywać się z użyciem zakładki Portfel – Wpłata. Należy wybrać rodzaj waluty, a następnie ilość kryptowalut. Finalizacja transakcji odbywa się w ramach usługi Kanga Cash, dzięki której użytkownik uzyskuje niezbędne dane na temat kwoty, numeru konta, odbiorcy oraz tytułu transakcji.

Z kolei wypłaty należy dokonać poprzez zakładkę Portfel – Wypłata na koncie użytkownika. Można tam wybrać walutę oraz kwotę wypłacanych środków. Po wysłaniu polecenia należy kliknąć link przesłany za pośrednictwem poczty mailowej.

Kanga Exchange – opłaty i prowizje

Jeśli chodzi o opłaty i prowizje z tytułu użytkowania kantora kryptowalut Kanga Exchange, to przedstawiają się w następujące sposób:

 • 3% wartości transakcji w przypadku transakcji dokonywanych za pośrednictwem kantorów stacjonarnych lub bonu utworzonego za pośrednictwem strony bon.kantorkanga.pl. Aby dokonać zakupu waluty wirtualnej za pośrednictwem kantoru stacjonarnego, należy pobrać aplikację Kanga Wallet (jest ona dostępna w Google Play oraz App Store), a po utworzeniu konta wygenerować unikalny kod i pokazać go pracownikowi kantoru;
 • 3% w przypadku zakupu lub sprzedaży kryptowalut za pomocą operacji wykonanej w bankomacie (do kwoty czterech tysięcy złotych dla transakcji),
 • 0,2% kwoty transakcji od każdej ze stron.

Prowizja z tytułu wypłaty środków jest zależna od rodzaju kryptowaluty. Przykładowo, w przypadku wypłaty w Bitcoinie jest to ok. 0,0005 BTC, zaś dla Ethereum opłata wynosi ok. 0,02678 ETH. Kanga Exchange na chwilę obecną nie pobiera opłat za wpłatę. Opłaty są zależne od obciążenia sieci w danym momencie.

W przypadku prowadzenia kantoru kryptowalutowego należy z kolei liczyć się m.in. z prowizją na poziomie 1% od każdej transakcji.

Nasza opinia o Kanga Exchange

Nasza opinia na temat Kanga Exchange jest pozytywna. Choć system ten działa dopiero kilka lat, to cechuje go wysoki profesjonalizm oraz poziom bezpieczeństwa zapewniony m.in. przez weryfikację KYC. Zadowalająca jest także możliwość dokonywania transakcji z użyciem stacjonarnych kantorów oraz fakt, że twórcy platformy prowadzą ożywioną aktywność na mediach społecznościowych.

Zalety i wady Kanga Exchange

Jak w przypadku każdego innego systemu do handlu kryptowalutami, także Kanga Exchange ma zarówno zalety, jak i wady. Jeśli chodzi o atuty, to opisywana platforma do obrotu walutą wirtualną może poszczycić się przede wszystkim:

 • prostą, intuicyjną obsługą,
 • dużą liczbą dostępnych instrumentów finansowych (kryptowalut),
 • możliwość dokonywania transakcji także w stacjonarnych kantorach,
 • krótki czas dokonywania transakcji (zakup waluty może trwać nawet jedną minutę).

Odnośnie słabości tego rozwiązania, dotychczasowi użytkownicy Kanga Exchange zwracają uwagę przede wszystkim na niską jakość obsługi. Rozumie się przez to między innymi długi czas odpowiedzi ze strony wsparcia technicznego.

TOP 1 – najlepsza giełda kryptowalut