Zonda opinie

4.9/5 - (55 votes)

Krótka historia Zondy

W ostatnich latach inwestycje w Bitcoin zdobyły ogromną popularność. Na dzień 14 lutego 2022 roku wartość kryptowaluty wynosi 170 000,00 złotych. Nie tylko wielkie firmy postanowiły na przeniesienie swojego kapitału na rynek wirtualny, ale również osoby fizyczne inwestują swoje oszczędności na giełdach krypotowalutowych. Jedną z dostępnych wirtualnych giełd na rynku Polskim jest platforma Zonda. Na dziś, zrzesza ona ponad milion uczestników. Założycielem Zondy, w 2014 roku, był Sylwester Suszek, który stał się twarzą platformy. Niezwykle ambitny i gotowy na nowe wyzwania, aktywnie udzielał się w mediach, będąc swoistego rodzaju ewangelistą kryptowalut. Obecnie nad rozwojem Zondy czuwa grono profesjonalistów z dobrze działającym supportem na czele. Codzienne poświęcenie specjalistów od spraw IT, developerów czy fachowców od marketingu, pozwala na prężne działanie platformy oraz zdobywanie corocznych, prestiżowych nagród, w tym w 2017 roku Polską Nagrodę Innowacji oraz statuetkę Najlepszej Giełdy Krytpowalut, a w 2019 roku statuetkę Giełda Blockchain Roku.

TOP 2 – najlepsze giełdy kryptowalut

Czy Zonda jest bezpieczna?

Zonda jest jedną z najbezpieczniejszych platform sprzedażowych, dzięki dwuskładnikowemu uwierzytelnianiu. Ważne jest, aby przed przelaniem środków pieniężnych i kupnem wybranej waluty, upewnić się się co danej platformy i jej bezpieczeństwa. Nierzadko giełdy kryptowalut ulegają atakom cyberprzestępców. Zonda posiada dwuskładnikowe uwierzytelnienie, które stanowi zabezpieczenie w trakcie logowania, polegające na przesłaniu kodów potwierdzających danych właściciela konta. Kod może zostać wysłany na adres e-mail, powiązany z giełdą bądź przez aplikację Google Authenticator. Aktywacja drugiego etapu weryfikacji pozwala na logowanie się tylko za pomocą hasła. Jednakże uruchomienie dwuskładnikowego uwierzytelnienia nie jest skomplikowane, dlatego warto się na nie zgodzić, co pozwoli nam na większe bezpieczeństwo oraz uchronienie naszego konta przed oczami osób trzecich.

Zonda – Opinie użytkowników

Pierwsze kroki stawiane na wirtualnej giełdzie mogą być nieporadne i budzić niepokój. Interface Zondy może być niezrozumiały dla użytkowników logujących się po raz pierwszy. Wielu użytkowników Zondy poleca przed zalogowaniem się, wstępne zapoznanie się ze słowniczkiem pojęć branżowych. Jednak spokojnie, poruszanie się w nowym środowisku w każdym może budzić chwiejne emocje, jednak spokój i opanowanie pozwoli nam na szybkie zapoznanie się z interfejsem platformy Zondy oraz jej podstawowymi funkcjami. Użytkownik, który rozpoczyna swą przygodę z kryptowalutami, powinien na spokojnie przejrzeć wszelkie możliwe giełdy, które pozwolą mu, na osiągniecie sukcesu. Doświadczenie specjaliści giełdowi, wskazują, iż Zonda jest jedną z najlepiej działających giełd krypotowaluty. Jest to miejsce działające od przeszło dekady z już ugruntowaną pozycją na rynku. Wskutek tego każdy użytkownik wie, iż jego kapitał został ulokowany w pewnej instytucji posiadającej płynność przepływu kapitału. Kolejnym ważnym aspektem, wskazywanym przez użytkowników, jest możliwość wypłacania środków w walucie polskiej.

Jednak, by nie było zbyt kolorowo, wielu użytkownik wskazuje na wady Zondy. Jedną z nich są kursy, która bywają gorszej jakości niż te na platformach międzynarodowych. Ponadto niektórzy gracze wytykają nieterminowość wprowadzania innowacji.

Pomimo skrajnych opinii użytkowników, warto wziąć pod uwagę, iż Zonda stara się stale poprawiać swoją funkcjonalność. Warto samodzielnie sprawdzić platformę i wystawić jej opinię. Założenie konta jest całkowicie darmowe, stąd też można śmiało przetestować Zonda, by wyrobić swój pogląd o marce.

Dostępna oferta w Zonda

Walutą, którą posługują się inwestorzy w Polsce, jest najczęściej polski złoty. Prócz złotówek, Zonda w swojej ofercie posiada również środki płatnicze w formie:

  • EUR,
  • USD,
  • GBP.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, iż niezależnie od tego, jaką walutę wybierzemy, będzie ona podstawą do wykonywania wszelkiego rodzaju operacji na naszym koncie. Zakup altcoinów pozwala dopiero przelanie na konto środków pieniężnych.

Giełda kryptowalut Zonda – jak założyć konto?

Pierwszym krokiem do założenia konta na Zonda, jest wejście na stronę https://zondaglobal.com/pl/home. Rejestracja na stronie jest szybka i darmowa. Po kliknięciu odnośnika zarejestruj, nowicjusz zostanie poproszony o podanie adresu poczty elektronicznej oraz zapoznanie się z regulaminem giełdy i akceptacji jego warunków. Na podany e-mail, dostaniemy link aktywacyjny, po którego kliknięciu potwierdzamy swoją tożsamość. By dokończyć konfigurację konta, musimy uzupełnić wszelkie niezbędne dane oraz ustanowić indywidualny: login, hasło oraz PIN. Ostatni etap rejestracji to podane obywatelstwa oraz wybór waluty.

Weryfikacja konta na Zonda

Podczas procesu weryfikacji konta, Zonda poprosi nas o udostępnienie poufnych danych osobowych. Przed ich udostępnieniem warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Po kliknięciu odnośnika w prawym, górnym rogu przejdziemy do strony właściwej. Następnie musimy dokonać wyboru konta: osobiste bądź firmowe i analogicznie do preferencji klikamy odpowiednią opcję. Następnie system poprosi nas o numer telefonu oraz udostępnienia dokumentu potwierdzającego nasze dane osobowe. Zonda akceptuje pliku w formacie PGN, GIF i JPG. Weryfikacja jest o tyle ważna, iż bez niej, nie możemy wpłacać i wypłacać środków pieniężnych.

Jak wpłacić/wypłacić środki w Zonda?

Kupno caltcoinów jest to wymiana ich na tradycyjną walutę. Jakakolwiek transakcja na platformie Zonda musi być poprzedzona przelaniem odpowiedniej kwoty do wirtualnego portfela. Zasilenie portfela może być wykonane poprzez tradycyjny przelew bankowy, przelew środków karta płatniczą bądź wpłatą za pomocą poczty. Pierwszy zakup, powinien być dokonany wnikliwą analizą gospodarczą. To właśnie najistotniejsze wydarzenia na świecie warunkują wahania wartości krytpowaluty. W momencie, gdy chcemy wypłacić zgromadzone środki, musimy uiścić prowizję.

Zonda – opłaty i prowizje

Założenia i prowadzenie konta na Zonda jest darmowe. Jednak każda transakcja, zarówno kupno i sprzedaż, obciążona jest powizją. Wysokość tej prowizji naliczana jest od obrotów z ostatniego miesiąca oraz od rodzaju zawartej oferty: prowizja MAKER bądź prowizja TAKER. Pierwsza z nich waha się pomiędzy 0,30%, a 0,17% zaś druga 0,43 % do 0,25%. Zasada jest prosta, im większe obroty na naszym koncie, tym niższa marża.

Nasza opinia o Zonda (dawniej BitBay)

Analizując wszystkie za i przeciw nasza opinia o Zonda jest pozytywna. Jest to idealna platforma dla osób początkujących, które są zainteresowane tematem inwestycji w kryptowaluty. Dzięki dwuskładnikowemu uwierzytelnianiu oraz weryfikacji mamy pewność, iż nasze dane są bezpieczne. Dodatkowo Długi okres działania giełdy pokazuje, iż posiada ona płynność finansową. Dodatkowo miły i spójny interfejs w języku polskim, ułatwia nam, Polakom, poruszanie się po stronie. Pomimo początkowych niewielkich problemów w poruszaniu się po nowym środowisku, Zonda ostatecznie zyskuje naszą aprobatę.

Zalety i wady Zonda

Największą zaleta Zondy jest jej bezpieczeństwo. Przez serwis codziennie przepływa duża ilość gotówki, stąd też giełda posiada odpowiednie zabezpieczenia, na które składa się złożony proces rejestracji czy potwierdzanie akcji na koncie. Ponadto wirtualna waluta przechowywana jest poza serwerami, tj. offline. Cała platforma, począwszy od połączeń po serwery, jest kodowana. Oznacza to, iż bazy dany, hasła, portfele oraz kopie zapasowe kont są niezwykle ciężkie do złamania. Wszelkie przelewy, zarówno te polegające na wpłacie oraz wypłacie waluty są autoryzowane przez właściciela. Specjaliści Zondy, mają na względzie to, ile gotówki pozostało im powierzone, stąd też starają się zapewnić wysoka jakość bezpieczeństwa. Wśród wad giełdy Zonda możemy wymienić kursy edukacyjne, które często są gorszej jakości niż te udostępniane na platformach międzynarodowych oraz długi czas realizacji wszelkich zapowiedzianych innowacji.

TOP 2 – najlepsze giełdy kryptowalut