Posted in: roboty sprzątające

Robot XIAOMI Viomi S9 – sprawdź, czy spełni Twoje oczekiwania!

5/5 - (5 votes)

Szukasz odkurzacza, dzięki któremu niemal całkowicie zapomnisz o samodzielnym sprzątaniu w domu? Masz spore mieszkanie? Zależy Ci na funkcji odkurzania i mopowania? Odkurzacz autonomiczny Viomi S9 może okazać się idealnym wyborem. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć zakup właśnie tego modelu.

Największe zalety Viomi S9

Na pierwszy rzut oka, najważniejszym atutem Viomi S9 jest stacja dokująca z pojemnikiem na odpady, dzięki której użytkownik na długo – bo aż na około miesiąc – zapomina o konieczności regularnego opróżniania pojemnika na kurz wewnątrz robota. Nie jest to jednak jedyny atut tego modelu. Na uwagę zasługuje także wysoka moc ssąca silnika bezszczotkowego – aż 2700 Pa. Oczywiście, sprzęt korzysta z nowoczesnej nawigacji laserowej, dzięki czemu zamiast pracować chaotycznie, w zaplanowany sposób sprząta każdy kawałek podłogi. Na koniec może jeszcze odświeżyć parkiety, ponieważ jego drugi tryb pracy to mopowanie. A czas pracy? Na jednym ładowaniu to aż 220 minut, dlatego model dobrze sprawdzi się również w dużym mieszkaniu.

Trzy tryby pracy

Viomi S9 może odkurzać, mopować, a także odkurzać i mopować jednocześnie. Wystarczy, że użytkownik umieści w nim odpowiedni pojemnik i uruchomi wybrany tryb pracy za pomocą aplikacji. Pojemnik na wodę mieści 250 ml wody, co w połączeniu z inteligentną pracą mikropompy pozwala robotowi umyć do 250 m2 podłogi, bez konieczności dolewania płynu do zbiornika. W trakcie mopowania sprzęt nie pozostawia po sobie ani mokrych plam, ani suchych miejsc. Może mopować na kształt litery S (odświeżanie) lub podwójnym ruchem Y, który przypomina mycie podłogi zwykłym mopem. 

Inteligentne sprzątanie i wygoda obsługi

Robot Viomi S9 nie będzie bezładnie poruszał się po podłodze ani obijał o meble. Dzięki laserowi LDS 2.0 przeskanuje mieszkanie podczas pierwszego przejazdu i stworzy mapę dla każdego pomieszczenia, biorąc pod uwagę wszelkie przeszkody. Urządzenie jest sterowane z poziomu smartfona. Za pomocą aplikacji użytkownik może podzielić mieszkanie na pokoje, postawić ściany wirtualne, przez które robot nie przejedzie, a także zakazać mu wjazdu do poszczególnych stref. Nie musi również podnosić dywanów i chodniczków podczas mycia podłóg, ponieważ aplikacja pozwala wprowadzić strefy bez mopowania. 

Automatyczne opróżnianie pojemnika na kurz

Jak działa systemAuto-Dumping 2.0 w robocie Viomi S9?To rozwiązanie, które polega na odprowadzaniu kurzu i innych zanieczyszczeń automatycznie do zbiornika na zanieczyszczenia, który jest jednocześnie stacją ładującą. Wewnątrz znajduje się worek na śmieci o pojemności 3 litrów. Średnio wystarczy wymieniać go więc raz w miesiącu, ale konkretny moment wskazuje użytkownikowi samo urządzenie. Na ekranie stacji ładującej pojawia się bowiem specjalny komunikat.  

Ocena stosunku ceny do komfortu użytkowania

Viomi S9 kosztuje mniej niż 2000 zł. Za taką cenę użytkownik otrzymuje sprzęt z nawigacją laserową, sterowaniem z poziomu aplikacji i stacją autoczyszczącą. Jest to zatem bardzo dobra oferta – zwłaszcza, że model jest zdolny do długiej pracy na baterii, dzięki czemu może najpierw dokładnie odkurzyć mieszkanie na najwyższej mocy, a później jeszcze umyć podłogi bez konieczności robienia przerwy na ładowanie. Robot radzi sobie zarówno z podłogami twardymi, jak i z dywanami. Przejeżdża przez uskoki o wysokości do 2 cm. Zmieści się również pod meblami o wysokości od 10 cm w górę. Dzięki takim funkcjom dedykowanej aplikacji, jak wirtualna ściana czy strefa zakazana, pozwoli uniknąć porządkowania podłóg przed odkurzaniem. Jest to niezwykle cenna opcja na przykład w kąciku zabaw dla dzieci, gdzie zawsze pełno jest drobnych przedmiotów, które mogłyby wkręcić się w jego szczotkę.